Tragiczny początek nowego roku

Reklamy

1 stycznia, o godzinie 12:11, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Krzyżyk Iłowski, na drodze pomiędzy Iłowem, a Brzozowem. Z treści zgłoszenia wynikało, że w pojeździe znajduje się człowiek. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej JRG PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzozowie i Iłowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informacje uzyskane w zgłoszeniu. W przydrożnym rowie znajdował się samochód osobowy Fiat Seicento, którego przedział pasażerski objęty był pożarem. Przy płonącym aucie znajdowało się zwęglone ciało.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu samochodu jednym prądem wody w natarciu przez ratowników zabezpieczonych aparatami powietrznymi. Po ugaszeniu pożaru wrak sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając miejsc o podwyższonej temperaturze. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie oraz naczelnik wydziału operacyjnego sochaczewskiej KP PSP. Działania prowadzone przez 9 strażaków PSP i 11 strażaków OSP zakończono o godzinie 14:10.

źródło i fot: KPPSP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz