Testy na covid na parkingu przy basenie

Od najbliższego wtorku, 1 lutego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Sochaczewie stanie punkt diagnostyki mobilnej. Będzie można w nim wykonać test na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz upewnić się, czy mamy przeciwciała.

Punkt diagnostyki mobilnej typu Corten Test & Drive, uruchamiany we współpracy z miastem Sochaczew, ma być czynny siedem dni w tygodniu w godz. 8.00-16.00. Jego funkcjonowanie opłaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Wykonywane będą w nim m.in. bezpłatne badania dla osób ze skierowaniami od lekarzy POZ.

Testy molekularne (genetyczne) wykrywają RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie.

W punkcie będzie można również wykonać nieodpłatnie tak zwane szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu znany jest już po 6-10 minutach. I tu też należy posiadać skierowanie od lekarza.

Przypomnijmy, że jak dotychczas w Sochaczewie działa tylko jeden punkt pobrań, gdzie po skierowaniu od lekarza, pacjenci mogą poddać się bezpłatnemu testowi metodą real time RT-PCR. Mieści się on w budynku byłej Poradni Zdrowia Psychicznego, obok szpitala. W ostatnich dniach, po rozpoczęciu piątej fali pandemii, ustawiały się długie, nawet kilkogodzinne kolejki „do wymazów”. Drugi punkt w naszym mieście z pewnością pozwoli rozwiązać ten problem i skróci czas oczekiwania na test.

Dodajmy, że testy wykrywające wirusa oraz przeciwciała można będzie wykonać również komercyjnie. Cennik na https://www.cortenmedic.pl/

źródło; UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz