Sto wniosków w trzy dni

Reklamy

Przez tydzień do sochaczewskiego ratusza wpłynęło około 100 wniosków o wypłatę dodatku osłonowego, czyli wsparcia dla rodzin dotkniętych rosnącymi kosztami ogrzewania mieszkań. Dodatki będą wypłacane w ramach rządowej Tarczy Antyinflacyjnej.

Jak zauważa Piotr Olewiński, Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego, w ostatnich dniach wielu seniorów przychodzi do placówek ZUS z prośbą o wydanie zaświadczenia dotyczącego otrzymywanych świadczeń, które chcą złożyć w swojej gminie przy okazji starania się o dodatek osłonowy. ZUS informuje, że taką informację samorząd pozyska samodzielnie, drogą elektroniczną, za pośrednictwem odpowiednich usług dostępnych w systemach informatycznych, zatem pobieranie zaświadczeń z ZUS jest całkowicie zbędne.

Piotr Olewiński przypomina, że w czasach pandemii powinniśmy maksymalnie ograniczyć bezpośrednie kontakty i zachęca, aby zamiast osobistej wizyty z placówce wybrać jej wirtualny odpowiednik, czyli e-wizytę.

– Aby można było odwiedzić ZUS online wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę e-wizyty. Podczas porady eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek, a także emerytur i rent zagranicznych. W ramach takiej wizyty można założyć także profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – przekonuje mazowiecki rzecznik ZUS.

Na e-wizytę można umówić się na stronie https://www.zus.pl/e-wizyta.

Więcej informacji o dodatkach osłonowych: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/35002?title=Juz-mozna-skladac-wnioski-o-dodatki-oslonowe&sochaczew

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz