Spółka CPK zaprasza na spotkanie online dotyczące lokalizacji lotniska

fot.pixabay
Preferowany obszar lokalizacji Portu Solidarność, badania środowiskowe i terenowe oraz kwestie prawne będą tematami spotkania, które spółka CPK organizuje dla mieszkańców w formie zdalnej. Jak informuje Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK, odbędzie się ono w najbliższy czwartek o godz. 14:00.

W połowie grudnia spółka CPK opublikowała preferowany obszar lokalizacji Portu Solidarność. Informacje te zawarła w liście do mieszkańców, który dotarł do każdego gospodarstwa domowego na wskazanym terenie. Teraz CPK zaprasza do udziału w spotkaniu z ekspertami, które ma na celu wymianę najważniejszych informacji z mieszkańcami.

Spotkanie dotyczące preferowanego obszaru lokalizacji Portu Solidarność odbędzie się w czwartek 27 stycznia o godz. 14:00, w formie elektronicznej, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł wysłuchać ekspertów spółki i przekazać swoje pytania. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://cpklive.pl/ by otrzymać link do udziału w wydarzeniu.

Ze strony spółki udział wezmą następujący eksperci:
– Katarzyna Dobrońska – dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji
Przedstawi przyjęte formy komunikacji z mieszkańcami oraz korzyści związane z udziałem w Programie Dobrowolnych Nabyć (PDN).

– Jakub Łoch – zastępca dyrektora Biura Strategii i Planowania Podprogramu Lotniskowego
Przedstawi preferowany obszar lokalizacji Portu Solidarność. Omówi kryteria wyboru, analizowane warianty, a także wskaże, kiedy planowane jest opublikowanie docelowej lokalizacji.

– Paweł Zysk – Biuro Analiz Środowiskowych Podprogramu Lotniskowego
Przybliży kwestie organizacji badań terenowych i ich podstawy prawnej.

– Jarosław Hernik – Biuro Analiz Środowiskowych Podprogramu Lotniskowego
Przybliży kwestie organizacji badań środowiskowych i ich podstawy prawne.

– Jarosław Maciaś – Biuro Projektowania i Inżynierii Podprogramu Lotniskowego
Przedstawi informacje o zasobach wód podziemnych i powierzchniowych oraz omówi kwestie związane z gospodarowaniem wodą na terenie inwestycji.

– Aleksander Arndt – Biuro Prawne
Przedstawi propozycję renty dla osób sprzedających nieruchomość i kończących działalność rolniczą.

Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK,  przypomina że niezależnie od innych form komunikacji spółki, wciąż dostępna jest infolinia, pod którą mieszkańcy mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania w zakresie lokalizacji Portu Solidarność. Infolinia jest dostępna pod numerem +48 539 188 159 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Dodatkowo, mieszkańcy mogą zadawać pytania lub umawiać się na spotkania indywidualne w tym zakresie za pomocą adresu lokalizacja@cpk.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz