Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

W Sali Tradycji w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie insp. Michała Safjańskiego i pracownika kadr odbyło się ślubowanie nowych policjantów. Dziesięcioro funkcjonariuszy jutro rozpocznie szkolenie podstawowe, a po powrocie do jednostki będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

W Sali Tradycji w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie dziesięciu nowych funkcjonariuszy w skupieniu wypowiedziała słowa roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański gratulował nowym funkcjonariuszom wstąpienia do służby i odniósł się do odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa.

Nowi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, a po jego zakończeniu wrócą do jednostki i będą strzec bezpieczeństwa powiatu sochaczewskiego.

Gratulujemy i witamy w naszych szeregach!

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz