Seniorzy mają swój klub

SOCHACZEW W Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie przy ul. 600-lecia na Trojanowie 3 stycznia uroczyście otwarty został Klub Seniora+. Nikt z gości nie spodziewał się, że wnętrze zrobi tak piorunujące wrażenie. W pomieszczeniach klubowych wcześniej był piwniczny magazynek rupieci. Teraz miejsce jest czyściutkie i pachnące świeżością.

Aby klub mógł powstać, potrzebne było przygotowanie pomieszczeń i zaangażowanie wielu pracowników w przygotowanie projektu i wykonanie remontu i wyposażenia. Klub jest przeznaczony dla osób 60+, które nie są już aktywne zawodowo, ale chciałyby jeszcze uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym miasta. To ma być miejsce spotkań, wykładów i rozwijania zainteresowań przez seniorów z Sochaczewa – mówiła po powitaniu gości Zofia Berent, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie.

Nowa placówka powstała częściowo ze środków zewnętrznych oraz z pieniędzy samorządu miasta Sochaczew. Dotacja pokryła koszty remontu i adaptacji pomieszczeń oraz ich wyposażenia. Teraz Centrum zabiega o kolejne fundusze, które będą przeznaczone na prowadzenie zajęć klubowych, by były one ciekawe i niedrogie dla samych uczestników. Koordynatorkami w Klubie Senior+ są pracownice Centrum – Magdalena Osińska, terapeutka i animatorka oraz Krystyna Widyńska, która jest kierownikiem klubu. Obie panie zapewniają, że chcą, by spotkania klubowe były ciekawe i bardzo różnorodne.

Zajęcia zaplanowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00, ale nie ma przymusu bycia na wszystkich i w wyznaczone godziny. Każdy może wybrać to, co lubi i co go interesuje – mówi Krystyna Widyńska.

Po zwiedzeniu pomieszczeń klubowych – salonu z miękkimi kanapami i fotelami, sali wykładowej, sali ćwiczeń ze sprzętem gimnastycznym oraz komputerowej, odbyła się dyskusja na temat planów działania. Uczestnicy zgłaszali swoje pomysły i propozycje spędzania czasu. Klubowicze mają też do dyspozycji pomieszczeni socjalne z kuchnią, toaletami i szatnią. Mniej sprawni fizycznie mogą skorzystać z windy, by zjechać z parteru do pomieszczeń kondygnację niżej. Klubowicze dostali na powitanie drobne upominki noworoczne.

– Chcemy, żeby to miejsce było lubiane przez seniorów i bardzo im przyjazne, by czuli się tu, jak w drugim domu, i we wszystkich sprawach decydowali sami – dodała Zofia Berent.

Zainteresowani przystąpieniem do klubu mogą dzwonić do Krystyny Widyńskiej, tel. 514 899 327.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz