Rusza seria przetargów

fot.pixabay
Reklamy
Po tym, jak w grudniu rada miasta przyjęła budżet na 2022 rok, ratusz rozpoczął poszukiwania firm gotowych podjąć się m.in. budowy oświetlenia w dwóch ulicach i remontu dachu przedszkola nr 4. Samorząd wkrótce wystawi też na sprzedaż dwie atrakcyjne nieruchomości.

Jeszcze w styczniu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miasta zbuduje oświetlenie w ulicach Łąkowej i Twardowskiego. Właśnie ogłoszono przetarg na te prace. W Łąkowej mają stanąć cztery słupy, a w Twardowskiego dwa, każdy wyposażony w energooszczędne oprawy. Na budowę oświetlenia firma będzie miała czas do połowy maja.

Ogłoszono także przetarg na opracowanie dokumentacji, która wskaże, jak należy przebudować gmach przedszkola w Chodakowie, by mogła w nim powstać filia żłobka dla 16-24 dzieci. Na ten cel w budżecie odłożono 150 tys. zł.

Kolejną inwestycją wpisaną do budżetu miasta na 2022 rok jest przebudowa dachu Przedszkola nr 4. Ekspertyza wykazała, iż zarówno drewniana więźba, jak sam dach, są w złym stanie. Czas i natura robią swoje, drewno nie jest wieczne, więc dach uległ ugięciu. Trzeba rozebrać więźbę dachową, zdjąć pokrycie i rynny, naprawić kominy i wyprowadzenie   wentylacji, docieplić strop, przebudować wejście na dach, na koniec zamontować instalację odgromową. Lada dzień ratusz rozpocznie poszukiwanie wykonawcy robót. Na zadanie zabezpieczono w budżecie miasta 350 tys. zł.

Kolejne   postępowania przetargowe mają dotyczyć wyboru firm odpowiedzialnych za odbiór przeterminowanych leków (z siedemnastu aptek na terenie miasta i UM), konserwacji rowów melioracyjnych i wykonania prac porządkowych wokół szesnastu wylotów kanalizacji deszczowej na terenie miasta.

Wkrótce urząd ogłosi jeszcze dwa przetargi, lecz te mają dotyczyć sprzedaży atrakcyjnych nieruchomości. Miasto ma do zaoferowania jeden z pawilonów (wraz z gruntem o powierzchni 68 m2) przy placu Kościuszki oraz nieruchomość znajdującą się przy ul. 15 Sierpnia 106 C, o powierzchni 2095 m2, na której stoi budynek mieszkalny o powierzchni 420 m2.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz