Pijany i bez uprawnień przekroczył dozwoloną prędkość

fot.policja
Mieszkaniec gminy Nowa Sucha przekroczył dozwoloną prędkość, miał dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w Kościelnej Górze. Podczas wykonywania pomiaru okazało się, że kierowca peugeota jedzie za szybko. Urządzenie wskazało 72 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej, ale ten skręcił w boczną drogę. Policjanci natychmiast pojechali za nim.

Policjanci widzieli, że mężczyzna zatrzymuje samochód i wchodzi na jedną z posesji. Zaraz po podjęciu interwencji wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że 33 – latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Jak wytrzeźwiał, policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Na 33 – latka nałożono mandat karny za przekroczenie prędkości, natomiast odstąpiono od nałożenia grzywny w drodze mandatu karnego za kierowanie bez uprawnień i sporządzono niezbędną dokumentację, która zostanie przesłana do sądu.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz