Pijany 36-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych

fot.policja
Reklamy
Policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy, który rozpoczął manewr wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Okazało się, że 36 – latek jest pijany i obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na mężczyznę nałożono również mandat w wysokości 1500 złotych.
Policjanci ruchu drogowego zauważyli, że kierowca mercedesa rozpoczął manewr wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 36 – letni mieszkaniec gminy Sochaczew. W trakcie czynności wykonywanych wobec sprawcy wykroczenia ustalono, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 2 promile.

Pojazd odholowano, a mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Po zmianie przepisów, które podniosły wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego za niektóre wykroczenia i jednocześnie mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz