Odwołali ferie

fot.pixabay

SOCHACZEW Ze względu na wzrost liczby zachorowań na covid, wynoszący 57 tysięcy na dobę, jednostki podległe Urzędowi Miejskiemu w Sochaczewie zdecydowały się na rezygnację z zaplanowanych stacjonarnych zajęć podczas ferii. Powodem była również decyzja ministra edukacji, który właśnie z powodu lawinowego wzrostu zachorowań zdecydował o skierowaniu starsze klasy podstawówek i uczniów szkół średnich na miesiąc nauki zdalnej.

Te przyczyny spowodowały, że Sochaczewskie Centrum Kultury zdecydowało, iż te elementy programu ferii, które można przenieść do sieci, zostaną w programie. Już ruszyły przygotowania do nagrań i transmisji online.

Podobnie Miejska Biblioteka Publiczna zrezygnowała z planowanych zajęć i warsztatów. Jak mówi dyrektor Barbara Bronicz, przy ponad 50 tysiącach zakażeń dziennie, to zbyt duże ryzyko, by zbierać grupy dzieci w jednym miejscu, w zamkniętych pomieszczeniach. To też zwiększanie ryzyka zamknięcia całej biblioteki, gdyby część kadry MBP skierowano na kwarantannę.

Zaprosimy jednak dzieci na zajęcia online. Już pracujemy nad szczegółami naszej oferty. Będą na pewno konkursy z nagrodami. Zachęcam, by śledzić komunikaty na naszym fanpagu na facebooku – informuje Barbara Bronicz.

Z kolei w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą z zaplanowanych zajęć stacjonarnych odbędzie się tylko zaplanowany na 29 stycznia Rajd Szlakami Powstania Styczniowego. – Impreza w całości ma się odbyć w plenerze, więc przy zachowaniu dystansu społecznego nie stanowi zagrożenia dla zdrowia uczestników. Pozostałą część oferty postaramy się przenieść do wirtualnego świata, ale szczegółowych informacji na ten temat będziemy w stanie udzielić dopiero w poniedziałek – mówi Michał Górny, dyrektor sochaczewskiego Muzeum.

W nieco innej sytuacji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ośrodek nie planuje większych zmian w programie, gdyż jak mówi  dyrektor MOSiR Anna Pawłowska, zdecydowana większość zajęć może się odbyć przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Przestrzegamy limitów wejść do hal, na lodowisko czy na basen, więc nasze obiekty są i będą dostępne. To oczywiście może się zmienić, wówczas MOSiR będzie musiał się stosować do wytycznych, dlatego proszę, by zaglądać na naszą stronę internetową i na fanpaga ośrodka na facebooku – stwierdza Anna Pawłowska.

UM Sochaczew/opr. dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz