Możemy liczyć na rządowe wsparcie

Dziś Szkołę Podstawową nr 6 w Sochaczewie, która w wyniku poniedziałkowej wichury straciła część dachu sali gimnastycznej, odwiedził Jacek Ozdoba, poseł z naszego okręgu i wiceminister resortu klimatu.

Z burmistrzem Piotrem Osieckim rozmawiał o pomocy, jakiej rząd ewentualnie mógłby udzielić placówce, przede wszystkim pomocy finansowej w naprawie dachu, a być może także w odtworzeniu majątku zniszczonego na pobliskim cmentarzu. Minister poinformował, że o dostępnych ścieżkach wsparcia rozmawiał już w resorcie sportu, który w ciągu kilku dni zaproponuje burmistrzowi, z jakich programów mógłby skorzystać, by skutecznie sięgnąć po środki rządowe.

– Wczoraj rozmawiałem z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem, a dziś, wraz z panem burmistrzem, podczas spotkania w szkole nr 6, rozmawialiśmy z dyrektorem jego gabinetu. Uzgodniliśmy, że szef gabinetu ministra skoordynuje współpracę między resortem sportu a szkołą i samorządem miasta. Jeżeli będzie taka potrzeba oczywiście znajdą się środki finansowe na zabezpieczenie tego obiektu i przywrócenie go do takiego stanu, by dzieci mogły w pełni korzystać z infrastruktury sportowej – powiedział Jacek Ozdoba.

Minister wszedł na salę gimnastyczną, gdzie od rana ekipy budowlane zabezpieczają obiekt przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Był pod wrażeniem, że przy takich zniszczeniach zarówno w szkole jak i na cmentarzu nikt nie ucierpiał.

– Z pewnością była to groźna, skrajna sytuacja, wymagająca szybkiej reakcji, dlatego chciałbym podziękować strażakom za zabezpieczenie obiektu oraz nauczycielom za to, że stanęli na wysokości zadania. Cieszę się, że nikomu nic się nie stało – podsumował  minister Ozdoba.

źródło i fot. UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz