Konkurs o polskiej wsi

fot.pixabay

REGION Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XIV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Jego celem jest promocja polskiego rolnictwa, problematyka związana z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacanie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach. Pierwsza to prace naukowe, popularno-naukowe, pokazujące innowacyjne spojrzenie na problematykę wsi. W drugiej zaś prace ukazujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi poprzez monografie, archiwalne zdjęcia i pamiętniki. Konkurs ma charakter otwarty co znaczy, że każdy chętny, który spełni warunki, może wziąć w nim udział. Preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące się oryginalnością i napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.

Kapituła konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca z każdej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Nagrodzone prace zostaną wydane w Wydawnictwie Naukowym Scholar. Termin nadsyłania prac do 31 lipca. Szczegóły na temat konkursy na stronie fdpa.org.pl. Informacji o konkursie udziela Jakub Zieliński, mail – j.zielinski@fdp.biz.pl, tel 695 116 110.

BN

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz