Hala już zadaszona

Budowa nowej hali sportowej na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie trwa w najlepsze. Mimo niesprzyjającej zimowej aury, wraz z ostatnim dniem roku wykonawca „zamknął” dach. Tym samym, harmonogram robót zaplanowany na 2021 r. został wykonany w 100 procentach. – Jestem zadowolony z postępów prowadzonych prac. Obiekt zmienia się praktycznie w każdym tygodniu. Oby tak dalej – mówi Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski. Jak dodaje, ta duża i ważna powiatowa inwestycja była bardzo oczekiwaną przez szkolną społeczność „Osiemdziesiątki” już od dłuższego czasu, a jej realizacja stała się możliwa dzięki rządowemu wsparciu. Koszt zadania to ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy minister Maciej Małecki.

Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa. – Poza budową samej hali i łącznika umowa obligowała nas także do przeprowadzenia remontu istniejących pomieszczeń, które z kolei łączą się z klasopracowniami na pierwszym piętrze. Te prace trwają i zostaną ukończone w ciągu miesiąca. Obecnie zajmujemy się wykonywaniem ścian działowych pod trybuną i na obu piętrach łącznika, co w dalszej kolejności otworzy front prac instalacji sanitarnej i elektrycznej. Montujemy pozostałą część stolarki aluminiowej okien i drzwi zewnętrznych. Rozpoczął się ważny etap polegający na wykonaniu izolacji i docelowej posadzki z betonu w hali pod podłogę sportową. Utwardzimy też resztę terenu wokół hali i zostanie wbudowany separator. Tak wygląda plan prac na najbliższy miesiąc – informuje Michał Felczak, kierownik budowy.

Budowa hali wraz z łącznikiem i pomieszczeniami towarzyszącymi przy istniejącym budynku ZS CKP rozpoczęła się w czerwcu u.br. Hala sportowa składać się będzie z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 m x 40 m przystosowanego do rozgrywania spotkań w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton. Pozostałe wyposażenie hali to oczywiście m.in. drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna i trybuny, kotary grodzące, siedziska na trybuny oraz tablica wyników sportowych. Na piętrze wybudowane zostaną pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia porządkowe, trybuny sportowe przeznaczone dla 136 osób, szatnie. Będzie też sala ćwiczeń, siłownia, sala fitness oraz sala konferencyjna. Na parterze powstanie wiatrołap, hol, pomieszczenia porządkowe, kotłownia gazowa, szatnia i magazyn sprzętu sportowego. Powierzchnia zabudowy dla budynku projektowanego wynosi 1 416,70 m2, powierzchnia użytkowa (parter) 1 300,90 m2, zaś powierzchnia użytkowa piętra w starym budynku nad warsztatami to 306,00 m2. Teren szkoły zostanie powiększony o dodatkowe miejsca parkingowe przy hali sportowej.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz