Gmina znów w komplecie

RYBNO Podczas ostatniej sesji rady gminy 30 grudnia 2021 roku radni gminy Rybno poznali nowego radnego. Jak poinformował Krystian Gołębiewski, sekretarz Urzędu Gminy Rybno, w związku z rezygnacją ze stanowiska radnej Anny Sieradzkiej, w okręgu wyborczym nr 15 w gminie Rybno zarządzono wybory uzupełniające.

Z uwagi na fakt zgłoszenia się tylko jednego kandydata, Marcina Wieczorka ze wspomnianego okręgu, nie było konieczności przeprowadzenia głosowania. W czasie ostatniej sesji w roku 2021 nowy radny został zaprzysiężony. Pochodzi on z sołectwa Wężyki i zastąpi tym samym radną Annę Sieradzką.

Bardzo dziękuję mieszkańcom, którzy za pośrednictwem swoich podpisów udzielili mi poparcia w staraniach o funkcje radnego. Dziękuję również radzie gminy za poparcie kandydatury i życzliwe przyjęcie oraz wójtowi za całe wsparcie – powiedział nowy radny.

Marcin Wieczorek chce działać w interesie mieszkańców sołectwa Weżyki. Dla niego sprawa najważniejszą są w ciągu dwuletniej kadencji sprawy dotyczące infrastruktury drogowej. Radny deklaruje, że będzie udzielał poparcia wszelkim projektom i inicjatywom, które będą miały na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz