Baza została otwarta

fot.pixabay

SOCHACZEW Po tym, jak w czerwcu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zrezygnowało z prowadzenia ognisk wychowawczych na terenie Sochaczewa, inicjatywę przejęło Centrum Usług Społecznych. W tych samych pomieszczeniach powstał ośrodek wsparcia dziennego prowadzony przez CUS.

Jest to placówka obejmująca uczniów szkoły podstawowej. Może z niej korzystać maksymalnie 30 dzieci skierowanych przez pedagogów szkolnych, pracowników socjalnych czy asystentów rodziny. Dzieci mają do dyspozycji dużą salę oraz oddzielne pomieszczenie do pracy z komputerem, czy indywidualnych spotkań z psychologiem, pedagogiem lub innym terapeutą. Mają wydzielone do wyłącznego korzystania toalety. W razie potrzeby będą mogły wraz z opiekunem korzystać z innych pomieszczeń w ośrodku, zapewniamy im także posiłek – mówi Zofia Berent, dyrektor CUS.

Placówka działa od poniedziałku do piątku w godz. 14-18. Koszty jej funkcjonowania pokrywa miejski samorząd. Dodatkową pomocą w odrabianiu lekcji i zajęciach rekreacyjnych służy młodzież skupiona w Klubie Wolontariuszy. Ośrodek wsparcia dziennego ma swoją nazwę – Nasza Baza. Wzięła się ona stąd, że kiedyś w tym miejscu, przy Al. 600-lecia 90 działała baza PGKiM. Do tej pory okoliczni mieszkańcy i ich dzieci mówią: idę na bazę. Ale w nazwie kryje się także drugie dno. Zofia Berent chciałaby, aby mentalnie to miejsce stało się dla dzieci prawdziwą bazą, do której będą chętnie przychodzić, znajdą w niej przyjaciół i opiekunów otwartych na dziecięce potrzeby.

UM Sochaczew/opr. es

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz