Pożar budynku mieszkalnego w Janowie

3 stycznia, o godzinie 13:12, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Janowie (gmina Młodzieszyn). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze i podnośnik hydrauliczny z sochaczewskiej JRG PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Młodzieszynie, Jasieńcu i Rybnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w fazie rozwiniętej garażu oraz poddasza murowanego budynku jednorodzinnego. Spod całej połaci dachu wydobywał się gęsty dym, a z okien ścian szczytowych wychodziły płomienie. W chwili powstania zdarzenia w budynku przebywały cztery osoby, które opuściły dom przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Jedna z nich, w związku z oparzeniami ciała, wymagała pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu – jednego z zewnątrz i dwóch do środka oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który stwierdził konieczność transportu do szpitala drogą lotniczą. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania i startu helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dalsze działania skupiły się na usuwaniu z budynku spalonego wyposażenia i jego dogaszaniu oraz pracach rozbiórkowych konstrukcji dachu. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając miejsc o podwyższonej temperaturze.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 12 strażaków PSP i 16 strażaków OSP zakończono o godzinie 15:47. Na czas prowadzonej akcji zabezpieczenie operacyjne w siedzibie KP PSP stanowiły zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Budkach Piaseckich i Paprotni.

 

źródło i fot: KPPSP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz