Zgłosił kradzież, której nie było

fot.policja
Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego zgłosił kradzież samochodu zaparkowanego przed domem. Prawda była zgoła inna, więc mężczyzna usłyszał zarzut powiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Za ten czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zostali powiadomieni, że nieznany sprawca ukradł auto osobowe zaparkowane przed domem zgłaszającego. W samochodzie miały zostać dokumenty i kluczyki.

Gdy policjanci przyjmowali zawiadomienie od mieszkańca powiatu sochaczewskiego, dyżurny poinformował o przestępstwie patrole będące w służbie. Mundurowi sprawdzali główne ciągi komunikacyjne i stacje paliw, ale nie zauważyli skradzionego auta. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wydziału kryminalnego.

Krótko po zgłoszeniu, samochód został znaleziony w lesie przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Młodzieszynie. Miał uszkodzony przód po zderzeniu z drzewem.

W trakcie kolejnego przesłuchania w sochaczewskiej komendzie, zgłaszający przyznał się, że do kradzieży nie doszło. Wyjaśnił, że podczas przejażdżki stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz