Subwencja na wodociągi

RYBNO Gminie Rybno udało się uzyskać ponad 2 mln zł dodatkowej subwencji na kanalizację i wodociągi, dzięki dwóm subwencjom. Środki finansowe w wysokości 2 152 661 zł przyznane zostały przez Ministerstwo Finansów dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego. 1 852 661 zł przeznaczone będzie na wsparcie w budowie kanalizacji. Natomiast kwota 300 tys. zł na rozwój inwestycji w  zakresie rozbudowy sieci wodociągowej oraz dostarczania wody.

Dzięki tym subwencjom zrealizowane będą kolejne zadania związane z  rozwojem infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, a także zostaną dofinansowane pozostałe inwestycje w tym obszarze, zaplanowane na 2022 rok.

Rozwój gospodarki wodno-kanalizacyjnej, a tym samym zapewnienie  wszystkim mieszkańcom dostępu do niego, jest obecnie bardzo ważne i  potrzebne. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać kolejne subwencje na rozwój naszej gminy, tym razem na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Dodatkowe fundusze pozwolą też na modernizację Stacji Uzdatniana Wody w Nowej Wsi – informuje Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz