Sochaczewianka wystąpiła w konkursie Eurowizji Junior 2021

Kolejny sukces Zuzi

Zuzia Ciągarlak jest pierwszą w historii mieszkanką naszego powiatu, która wystąpiła w Konkursie Eurowizji Junior. Utalentowana tancerka z Sochaczewa znalazła się w składzie polskiej delegacji.

Finał tegorocznego 19 Konkurs Piosenki dla Dzieci został rozegrany 19 grudnia w La Seine Musicale w Boulogne Billancourt, pod Paryżem. W turnieju wzięło udział 19 państw. Polskę, na scenie reprezentowała Sara James z utworem „Somebody” wraz pięcioma tancerkami sród których znalazła się Zuzia Ciągarlak z Sochaczewa.

Dodamy, że oprawę taneczną występu Sary przygotował Agustin Eggurola, a reżyserem całego występu był Konrad Smuga. Polskiej ekipie towarzyszył zespół realizatorski i redaktorski Telewizji Polskiej, który na bieżąco relacjonował pobyt naszego teamu we Francji.

 Kolejny etap

Zuzi zaproponowano udział w kwalifikacjach do turnieju na podstawie jej dotychczasowych osiągnięć tanecznych. Po szczegółowych eliminacjach wraz z czterema innymi tancerkami została wybrana spośród licznego grona kandydatek do udziału w tegorocznym turnieju.

Jak mówi: – Zaproszenie od ekipy realizatorskiej do udziału w eliminacjach do konkursu była dla mnie wyróżnieniem i zaskoczeniem, a przejście trudnego etapu kwalifikacji i udział w Konkursie Eurowizji Junior stanowi kolejny etap mojej dotychczasowej profesjonalnej przygody z tańcem i otwiera nowe możliwości na przyszłość.

O Zuzi pisaliśmy niedawno w związku z jej udziałem w programie „You Can Dance New Generation”. Przypomnijmy więc – Zuzia jest uczennicą 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Tańczy profesjonalnie od 4 lat, ostatnio w stylach modern i jazz. Swoje umiejętności rozwija na co dzień pod okiem jednego z najwybitniejszych trenerów Pawła Michno. Okresowo, współpracuje także z innymi trenerami krajowymi i zagranicznymi. Jest laureatką turniejów tańca na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Dzień przed wylotem do Paryża, Zuzia reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Turnieju Tańca IDO Jazz Dance, gdzie zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal w grupie formacji. Lepsze w tym dniu były reprezentantki Serbii i Słowenii. W niedzielnym konkursie nie mogła wziąć udziału ze względu na wylot do Francji.

W oczekiwaniu na wyniki

Zuzia wraz z polską delegacją wyleciała do Paryża 12 grudnia, aby następnego dnia uczestniczyć w ceremonii otwarcia i losowaniu miejsc startowych. We wtorek i czwartek Sara wraz z tancerkami odbyła oficjalne próby, a w sobotę wzięły udział w próbie generalnej przed finałowym występem. W międzyczasie ekipa z Polski miała okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w Paryżu. Wspólne przygotowania i pobyt we Francji zintegrował nasz team. Nawiązały się bliskie relacje i przyjaźnie między uczestnikami.

Podczas oddawania do druku niniejszego materiału nie były jeszcze znane oficjalne wyniki konkursu.

Jerzy Szostak

Fot.: www.dziennik-eurowizyjny.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz