Samorządowcy na korcie

Reklamy

Już po raz dziesiąty na kortach klubu KampinoSport w Starych Babicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Startowało 43 zawodników z całego kraju. Organizatorem turnieju, który odbył się w dniach 10-12 grudnia, była gmina Teresin, a współorganizatorami gmina Stare Babice oraz Powiat Warszawski Zachodni.

 Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych, a także w kategorii VIP -dla osób pełniących najwyższe funkcje w samorządach lokalnych – oraz w grze podwójnej. Sędzią głównym turnieju był Ariel Lisowski, który jest sędzią klasy międzynarodowejw tenisie. Jako że zawody są w zimowej aurze, to rywalizację przeniesiono pod dach, ale nie zmniejszyło to poziomu rywalizacji.

 Wójt stanął na korcie

 W imprezie tenisowej gminę Teresin reprezentowali Marek Olechowski, wójt gminy oraz radny Hubert Konecki.

– W debla zagrałem w parze z panem wójtem. W przeszłości kilkakrotnie stawaliśmy na podium, a w 2012 roku nawet przydarzyło nam się wygrać. Tym razem przegraliśmy w ćwierćfinale z parą Tadeusz Ciak z Makowa Mazowieckiego i Dariusz Cenkiel z Ryk  – powiedział Hubert Konecki po zawodach.

W kategorii VIP Marek Olechowski przegrał w ćwierćfinale z Ireneuszem Owsikiem ze Zgorzelca, choć teresińskiemu wójtowi nie brakowało zapału i energii. Natomiast Hubert Konecki rywalizujący w kategorii do lat 50 przegrał dopiero w półfinale z Adamem Stańczukiem z Gorzowa Wielkopolskiego. Walka była wyrównana i bardzo efektowna.

– Uczestnicy ocenili, że był to najładniejszy mecz turnieju, co nie ukrywam było dla mnie bardzo miłe, choć mogłem zagrać dużo lepiej. Z brązowego medalu jestem jednak zadowolony – dodał radny Konecki.

Nie tylko sport

Zawody w Starych Babicach to nie tylko rywalizacja sportowa, ale też towarzyskie spotkanie samorządowców, którzy poza tenisem mogli wymienić się różnymi pomysłami i uwagami. Podczas uroczystej kolacji, na którą wszystkich uczestników zaprosił gospodarz turnieju Marek Olechowski, nie zabrakło wspomnień i podziękowań, ale też była okazja do miłych pogawędek na różne tematy, nie tylko sportowe. Niektórzy z uczestników na korcie stają przy chóralnym śpiewie od 10 lat. Otrzymali oni upominki w postaci sprzętu tenisowego. Na cześć organizatorów uczestnicy oraz goście zaśpiewali 100 lat, a głównym dyrygentem był Michał Skałecki, wójt Lubiewa.

– Serdecznie dziękuję właścicielom KampinoSport, którzy zawsze w domowej atmosferze przyjmują samorządowych tenisistów z całej Polski. Szczególne podziękowania składam radnym gminy Teresin, wspierającym pomysł organizacji Mistrzostw. Dziękuję też sponsorom naszych zawodów, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Teresinie, organizatorom i sędziom – mówił wójt Olechowski podczas uroczystej kolacji.

Z kolei Jędrzej Stolarski, zastępca prezydenta Poznania, zaznaczył, że turniej jest nie tylko

rywalizacją sportową, ale też ważną areną wymiany poglądów, pokazywanie projektów realizowanych na terenie poszczególnych samorządów.

– Przyjeżdżają tu przedstawiciele najróżniejszych szczebli samorządowych i jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń  ocenił wiceprezydent Poznania.

Gwiazda na deser

Dla przybyłych gości imprezy przygotowano również artystyczną niespodziankę. Był nią występ Mai Kapłon, artystki z gminy Teresin, która wystąpiła z recitalem. Wszyscy obecni znają jej problemy zdrowotne sprzed dwóch lat, kiedy to Maja walczyła o fundusze, by móc pojechać do USA na specjalistyczną operację kręgosłupa. To dla niej właśnie na tych mistrzostwach były zbierane fundusze. Artystka teraz dziękowała samorządowcom za wsparcie, śpiewając im swoje najnowsze utwory. Nie zabrakło bisów, rozmów i radości z tego, że walka o jej zdrowie i samodzielność zwieńczona została pełnym sukcesem.

– Dla mnie była to radość, że mogłam im podziękować za tyle okazanego mi serca i życzliwości, wtedy, gdy tego potrzebowałam, by odzyskać zdrowie i radość życia – mówiła wzruszona artystka.

Wszyscy uczestnicy bardzo chwalili organizację mistrzostw i utrzymania przez te lata tak wysokiego poziomu. Obecni obiecywali, że z pewnością za rok na pewno znów się pojawią.

Bogumiła Nowak

Fot. kampinosport, Hubert Konecki

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz