Rządowe środki dla szpitala

Szpital Powiatowy w Sochaczewie nie pierwszy już raz otrzymuje rządowe wsparcie. Tym razem, z ogólnej rezerwy budżetowej, z przeznaczeniem dla powiatu sochaczewskiego na wyposażenie bloku operacyjnego w szpitalu w ramach realizacji zadania pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez poprawę standardów obsługi osób chorych, osób starszych i osób niepełnosprawnych w powiecie sochaczewskim – moduł II”. Tę wspaniałą wiadomość przekazał Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych.

Na spotkaniu, do którego doszło w poniedziałkowy (6.12.) poranek na terenie szpitala w Sochaczewie poseł przekazał na ręce dyrektora placówki Roberta Skowronka oraz starosty Jolanty Gonta specjalną promesę. Kwota rządowego dofinansowania to ponad 2,1 mln zł. – Bardzo jestem wdzięczny panu wiceministrowi Maciejowi Małeckiemu, całemu polskiemu rządowi za wsparcie i pomoc w realizacji naszych planów inwestycyjnych. Zostanie ono ukierunkowane przede wszystkim na poprawę warunków pobytu pacjentów – mówi dyrektor szpitala Robert Skowronek. – Są to kolejne środki, które przeznaczymy na modernizację bloku operacyjnego. Efektem będzie nie tylko poprawa warunków pobytu pacjentów, ale też podniesienie bezpieczeństwa oraz komfortu pracy personelu medycznego – dodaje.

W spotkaniu uczestniczyli też m.in. Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu w Sochaczewie, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, Marcin Kasza – członek Rady Społecznej ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie z ramienia wojewody mazowieckiego. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że dzięki pozyskanym w ostatnim czasie środkom pieniężnym już niedługo będzie można zrealizować jedną z poważniejszych inwestycji ostatnich latach dotyczących modernizacji bloku operacyjnego.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz