Podatki? To nie problem

fot.pixabay

Zbliżający się koniec roku to dobry czas na wyjaśnienie i pozamykanie wszystkich spraw, również tych urzędowych. Warto np. sprawdzić, czy uregulowaliśmy swoje zobowiązania finansowe wobec ratusza. Można to zrobić również za pośrednictwem miejskiej aplikacji e-podatki.

Referat podatkowy urzędu miejskiego przypomina, że 15 listopada upłynął termin płatności ostatniej raty podatku rolnego i leśnego od nieruchomości będących w posiadaniu osób fizycznych. Jeśli nie zrobiliśmy tego do tej pory, należy uzupełnić brakujące płatności, zanim organ podatkowy podejmie czynności egzekucyjne.

Bieżącą kontrolę nad zobowiązaniami ułatwia aplikacja ePODATKI, która swoim użytkownikom daje możliwość podglądu wysokości podatku, wydanych decyzji oraz zaksięgowanych wpłat. Wystarczy na stronie internetowej https://umsochaczew.epodatnik.info utworzyć konto klienta, a następnie zgłosić się do referatu podatkowego z dowodem osobistym, aby potwierdzić swoją tożsamość. Otrzymamy wtedy dostęp do aplikacji, a dzięki niej w każdej chwili możemy przeglądać swoje zobowiązania wobec miasta z komputera lub telefonu z dostępem do internetu.

Osoby, które nie korzystają z bankowości elektronicznej, mogą bez prowizji opłacać podatki we wszystkich sochaczewskich placówkach Banku Spółdzielczego. Urząd poleca także sms-owy system powiadamiania. Referat podatkowy wyśle sms-a przypominającego o zbliżającym się terminie płatności oraz powstałej zaległości każdemu, kto wypełni formularz zgody. Można go pobrać w ratuszu lub na https://www.sochaczew.pl w zakładce PODATKI LOKALNE.

Każda nieruchomość na terenie Sochaczewa posiada dla celów podatkowych swój indywidualny rachunek bankowy. Ten sam podatnik otrzymuje inny numer konta dla każdej ze swoich nieruchomości. Nie należy ich mylić z rachunkiem bankowym prowadzonym dla opłaty za śmieci.

Wydział podatkowy prosi również o aktualizację adresów zamieszkania, co umożliwia sprawne i skuteczne doręczanie korespondencji.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz