Nie zostawiaj spraw na Wigilię

fot. Jerzy Szostak
Reklamy
Wigilia Bożego Narodzenia zawsze stanowiła integralny element świąt, mimo że w kalendarzu nie jest oznaczona czerwoną kartką. Nic więc dziwnego, że większość z nas chciałaby mieć ten dzień wolny.

W ślad za tymi oczekiwaniami idą decyzje firm, instytucji i urzędów i w tym roku wiele z nich będzie w Wigilię nieczynnych. Sprzyja temu fakt, że pierwszy dzień świąt wypada w sobotę i zgodnie z orzecznictwem przysługuje nam dzień wolny do odbioru. Skorzystały z tego zakłady pracy, dając swoim pracownikom wolne właśnie w Wigilię.

Tak będzie w przypadku urzędu miejskiego, jego jednostek podległych, większości urzędów gmin. W Wigilię nie powinniśmy się wybierać do ZUS, Centrum Usług Społecznych, biblioteki miejskiej i Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, które będzie nieczynne także w święta, podobnie jak Muzeum Kolei Wąskotorowej.

Nawet jeśli niektóre instytucje, np. starostwo powiatowe, urząd pracy czy wydział komunikacji będą pracować, to tylko do 12.00. Dwie godziny dłużej będzie czynne lodowisko i basen przy sochaczewskim MOSiR, ale nie skorzystamy z nich w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt.

Zakład Komunikacji Miejskiej, zarówno w Wigilię, jak i w święta pracuje, chociaż według skróconego rozkładu. Można się z nim zapoznać na stronie zkm.sochaczew.pl. Do godz. 12 można także załatwić sprawę w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

W Wigilię ma pracować także Urząd Skarbowy, ale decyzją dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, urzędy skarbowe województwa mazowieckiego będą przyjmowały interesantów do godz. 14.00.

źródło: sochaczew.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz