Muzeum z nową propozycją

SOCHACZEW Z okazji obchodów stulecia działalności sochaczewskiej wąskotorówki, które wypadają w 2022 roku pojawiła się nowa oferta edukacyjna w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Chcielibyśmy zaprosić najmłodszych adeptów kolejnictwa w niezwykłą podróż, podczas której poznają przeszłość naszej „małej kolei”. Pierwszą z lekcji – „Poznaj naszą ciuchcię”– przygotowaliśmy z myślą o wychowankach przedszkoli i klas I–III szkół podstawowych. Z kolei zajęcia „Poznaj naszą kolej” kierujemy do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych. Celem obu lekcji jest syntetyczna i atrakcyjna prezentacja dziejów sochaczewskiej ciuchci na tle historii kolejnictwa, szczególnie w jego wąskotorowym wydaniu – informuje Marta Przygoda w Muzeum Kolei w Sochaczewie.

W ramach zajęć zaprezentowane zostaną autentyczne pamiątki związane z sochaczewską kolejką z okresu, gdy ta była głównym powiatowym środkiem transportu publicznego. Podróż ta podsumowana zostanie projekcją filmu z 1975 roku, która przeniesie najmłodszych w czasie na dawne stacje „Sochaczew Wąskotorowy” czy „Wyszogród”.

– Z najciekawszymi miejscami na szlaku naszej ciuchci będzie można zapoznać się dzięki prezentacji najdłuższej stacjonarnej wąskotorowej makiety w Polsce „Sochaczewska Kolei Dojazdowa” – dodaje pracownik muzeum.

Potem zwiedzanie skansenu i oglądanie zabytkowego taboru. Uczestnicy, w zależności od grupy wiekowej, spróbują swoich sił, układając wielkoformatowe kolejowe puzzle, budując pociąg z drewnianych klocków, rysując na rolce papieru jak najdłuższy pociąg, kolorując wizerunki lub sklejając kartonowe modele taboru sochaczewskiej wąskotorówki czy też biorąc udział w grze terenowej „Poznaj Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie”. Cena zajęć wynosi 60 zł za grupę do 25 osób oraz koszt ulgowych biletów wstępu – 7 zł od każdego uczestnika (dzieciom do lat 7 i opiekunom grup przysługują bilety bezpłatne). Dla placówek z Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego cena, w ramach promocji tylko opłata za grupę, bez biletów. Rezerwacje – (46) 862 59 75 lub mail. centrum@stacjamuzeum.pl

BN

Fot. Muzeum Kolei Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz