Laptop do pracy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

fot.pixabay

Laptop to podstawowe narzędzie pracy dla większości z nas. Dlatego bardzo ważne, aby wybrać najlepszy sprzęt, który odpowie na nasze potrzeby oraz zapewni komfort pracy na dłuższy czas bez awarii.

Rodzaj pracy

Ważnym czynnikiem, od którego zależy jaki sprzęt wybrać jest rodzaj pracy, którą wykonujemy. Jeśli jest to praca głownie w terenie i często podróżujemy bardziej funkcjonalny będzie lekki  laptop z mniejszą matrycą niż standardowe 15 cali.           W takim przypadku warto zainwestować w wytrzymałą na uszkodzenia obudowę oraz mocną baterię. Dla osób korzystających z laptopa wyłącznie w podstawowym zakresie do obsługiwania poczty elektronicznej czy sporządzania dokumentów można rozważyć zakup sprzętu używanego. Będzie on zapewne bardziej przystępny cenowo.

Laptop i jego parametry

Ważne są wymagania programów, z których korzystamy w pracy. W nieskomplikowanej pracy biurowej wymagania sprzętowe będą dużo mniejsze niż w zaawansowanych programach używanych chociażby przez grafików komputerowych. Specyfika stanowiska stanowi o tym, jakie niezbędne parametry musi posiadać nasz laptop do pracy. Podstawowe wymagania do nieskomplikowanej pracy biurowej to procesor dwa lub cztery rdzenie ze zintegrowaną kartą graficzną. Jeśli nie pracujemy na dużej ilości danych wystarczy pamięć RAM 4 GB. Dysk twardy HDD umożliwi nam już pracę, ale warto zainwestować w szybszy i odporniejszy na uszkodzenia SSD.

Przy wyborze laptopa należy przemyśleć, czy jest potrzeba inwestycji w silniejsze parametry, czy do naszej pracy wystarczą te standardowe. W ten sposób jesteśmy w stanie zoptymalizować koszty i uniknąć zbędnych wydatków. Przy bardziej wymagających i specjalistycznych zadaniach warto jednak zainwestować                   w zaawansowane zaplecze naszego narzędzia pracy, bo to przełoży się na większą wydajność oraz  lepsze i szybsze efekty pracy.

Laptop w kontakcie z klientem

Dla osób, które używają laptopa w codziennych kontaktach z klientem należy zainwestować we wszelkie walory reprezentacyjne. Często nasi klienci oceniają nas również przez pryzmat sprzętu, za pomocą którego prezentujemy nasz produkt lub przedstawiamy efekt naszej pracy. Gdy stoi za nami znana marka podświadomie      u naszych klientów buduje to zaufanie. W przypadku bardziej zaawansowanych projektów graficznych przydatny może okazać się laptop konwertowany, który pozwala ustawić ekran w dowolnej pozycji. Umożliwia to w maksymalny sposób na zapoznanie  klienta z naszymi propozycjami.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz