Jubileusz 60 i 50-lecia małżeństwa

29 listopada 2021r w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – Jubileusz 60 i 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W uroczystości udział wzięło 10 par z terenu Gminy Młodzieszyn. 61 lat wspólnie przeżyli Państwo Zofia i Tadeusz Boczkowscy, 60 lat Państwo Marianna i Kazimierz Kowalscy, 50 lecie obchodzili Państwo Irena i Władysław Durka, Zofia i Jan Kalota, Eliza i Edward Kamińscy, Stanisława i Tadeusz Kujawa, Danuta i Janusz Majcher, Elżbieta i Henryk Majszak, Zdzisława i Stefan Stefaniak oraz Zofia i Mieczysław Wilczek. Niestety w uroczystości nie wzięli udziału Państwo Marianna i Jan Sączewa, którzy obchodzą również 50 lecie małżeństwa.

„Dostojni Jubilaci, Szanowni Państwo, dzień dzisiejszy jest dniem szczególnie uroczystym dla Państwa, dla Waszych rodzin, dla przyjaciół, ale również dla nas. Gościmy bowiem 10 wspaniałych par, które wspólnie przeżyły 50 lat i więcej” – tymi słowami wójt gminy, p. Monika Pietrzyk powitała zaproszonych gości i tym samym otworzyła tą szczególną uroczystość. Słowa powitania skierowała również do przewodniczącego Rady Gminy Młodzieszyn p. Sławomira Makowskiego, sekretarza Gminy p. Anny Sobieraj oraz obecnych pracowników urzędu.

Z okazji tego szczególnego wydarzenia, p. Monika Pietrzyk wystąpiła z wnioskiem do prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o uhonorowanie dostojnych jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Oprócz medali                  i gratulacji od pani wójt, wręczone zostały również kwiaty i kosze prezentowe przez p. Sławomira Makowskiego i        p. Annę Sobieraj. Następnie, dla uatrakcyjnienia tej szczególnej uroczystości wystąpili tancerze, mistrzowie tańca towarzyskiego – uczeń SP w Janowie Cezary Walkowski wraz ze swoją partnerką Martą Stępień. Zaprezentowali 4 tańce, które bardzo podobały się widowni, o czym świadczyły gorące brawa. Jeszcze długo po występie zachwycano się niezwykłymi umiejętnościami młodych tancerzy.

Na koniec pani wójt zaprosiła dostojnych Jubilatów na słodki poczęstunek, który rozpoczęto odśpiewaniem głośnego „sto lat” za ich zdrowie.

Jubilatom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wielu lat wspólnie spędzonych w zdrowiu i wzajemnej miłości.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz