Inwestycyjna końcówka roku

W tym roku wszystkie chodniki budowano i przebudowywano w ramach wydatków inwestycyjnych, a nie bieżących, a decyzja w tej sprawie zapadła na sesji 14 czerwca.

W jej trakcie radni PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego zgodzili się zwiększyć pulę pieniędzy na inwestycje o 3,68 mln zł i część tej kwoty pokryć dochodami z obligacji. Burmistrz zaproponował wówczas, by wpływy z obligacji zwiększyć z pierwotnie planowanych 5,1 mln do 7,7 mln i pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na szeroko rozumiane drogi, a warto wspomnieć, że gdy w grudniu 2020 roku uchwalano budżet miasta na 2021 r. wszystkie kluby w radzie były za emisją obligacji za 5,1 mln zł. Gdy jednak burmistrz zaproponował emisję w większej kwocie, by dzięki temu przebudować kilkanaście dróg i chodników – PO, Bezpartyjni Samorządowcy i Koalicja dla Sochaczewa stanowczo się temu sprzeciwili.

„Przeciw” zagłosowali Janusz Bąbała, Robert Błaszczyk, Marek Gołkowski, Adam Kloch, Alicja Korkosz, Jolanta Kulpa-Szczepaniak i radny PO Jacek Krzemiński.

Inwestycje wprowadzono do budżetu dzięki głosom radnych PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego: Marcina Cichockiego, Sławomira Dorywalskiego, Krystyny Dybiec, Seleny Majcher, Piotra Pętlaka, Kamili Gołaszewskiej-Kotlarz, Renaty Sokołowskiej, Sylwestra Kaczmarka, Edwarda Stasiaka, Arkadiusza Karasia, Magdaleny Zborowskiej, Sylwestra Zdzieszyńskiego.

Na wspomnianej sesji radni PiS i Forum zdecydowali o:

– przebudowie chodników w ulicach Lotników, Wojska Polskiego, Fabrycznej, Żwirki i Wigury, Batorego, Rumiankowej (prace ukończone, w trakcie rozliczania). Koszt ok. 300-350 tys.

– asfaltowaniu ulic Krakowskiej, Załamanej, Rolniczej, Kraszewskiego, Cieplnej, Langiewicza, Tuwima, Niepodległości, Krzywej, Zwierzynieckiej i Królewskiej (prace trwają jeszcze na Krzywej, Zwierzynieckiej i Niepodległości). Koszt ok. 1,5 mln zł.

– budowie oświetlenia w ulicach Gwardyjskiej, Spartańskiej, Topolowej, Zacisznej, Lema, Energetycznej, Termicznej, Konopnickiej, Kochanowskiego, Niemcewicza i Mazowieckiej (część zadań w trakcie realizacji)

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz