Dotacje na laboratoria

fot.pixabay

RYBNO Dzięki staraniom dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie oraz gminy Rybno udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 95 100 zł w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”.

Za te pieniądze szkoła może zakupić wyposażenie techniczne przydatne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, a także rozwijania zdolności matematycznych oraz zakresie zakresu nauk przyrodniczych, pracy zespołowej czy dobrej organizacji zadań.

Z tych pieniędzy szkoła zakupi drukarkę 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, a także sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji osiągnięć – kamery, mikrofony, oświetlenie. Dodatkowo stacje lutownicze (do mikrokontrolerów) oraz wyposażenie dodatkowe. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia i pozwoli rozwijać uczniom swoje zainteresowania.

– Cieszę się, że udało się nam pozyskać te środki finansowe i dzięki temu możemy zakupić wyposażenie techniczne, które wzbogaci i uatrakcyjni naukę oraz rozwinie zainteresowania uczniów – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz