Czas Świętego Mikołaja

fot.pixabay

Święty Mikołaj to postać ogromnie lubiana przez dzieci i zwykle maluchy nie mogą się doczekać jego odwiedzin. Z dużym wyprzedzeniem piszą listy do niego. Miastem mikołajowych atrakcji jest Rovaniemi w Laponii, leżące za kręgiem polarnym. Można też odwiedzić Mikołajów, gdzie mieszka polski święty Mikołaj.

 Jednak tym razem najmłodsi młodzieszynianie sami będą mogli przedstawić jego wizerunek w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Celem konkursu jest przybliżenie świątecznego nastroju i rozwijanie kreatywności artystycznej wśród najmłodszych mieszkańców gminy Młodzieszyn. Konkurs jest w dwóch kategoriach wiekowych. Swoje prace dzieci mogą nadsyłać lub przynosić do biblioteki. Kategoria młodsza to dzieci w wieku do lat 6, a także starsza grupa mająca 7-10 lat. Zadaniem konkursowym jest wykonanie wizerunku św. Mikołaja według swojego pomysłu i dowolną techniką plastyczną, ale muszą to być prace płaskie, które da się zeskanować. Tematy prac mikołajkowych obejmują oprócz samej postaci świętego również przedmioty, które się z nim kojarzą, czyli komin, worek, skarpety, czerwoną czapkę z pomponem, sanie, jak też renifery czy elfy. Prace należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie, ul. Wyszogrodzka 23A do  2 grudnia w godzinach pracy biblioteki. Dodatkowych informacji udzielają bibliotekarze pod nr tel. (46) 861 66 02 798 533 216.

Jury konkursowe oceni pomysłowość, oryginalność, wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych oraz ogólne wrażenia estetyczne. Finał konkursu 6 grudnia, czyli w same Mikołajki. Wtedy na stronie internetowej opublikowane zostaną wyniki.

Wiadomo, że nie wszyscy, którzy zgłoszą się, otrzymają nagrody. Dla uczestników przewidziane są dyplomy. Jest jeszcze szansa, że można napisać list do prawdziwego św. Mikołaja w Laponii. Nie trzeba znać obcego języka, a wystarczy wysłać list lub swój rysunek na adres: Santa Claus Main Post Office, FI-96930 Arctic Circle Finlad lub mailowo posłać życzenia – na adresy: santa.claus@santaclausoffice.fi, joulupukinpaapisti@posti.fi. Co roku do św. Mikołaja trafia około 2 mln listów i maili z całego świata.

Można też pisać do polskiej bazy Mikołaja na adres: Biuro Listów do św. Mikołaja, Polska Wioska św. Mikołaja, Przystanek Mikołajów, 57 – 215 Srebrna Góra. Święty odpowiada wszystkim na listy, które trafią do niego i posiadają adres zwrotny.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz