„Anioły Puszczańskie” zawitały do Brochowa

Reklamy

Parafia Brochów oraz Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” zaprosiło wszystkich parafian do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie plastycznym, a mianowicie konkursie pn. „Puszczańskie Anioły”.

Zasady konkursu były proste. Każdy parafianin mógł własnoręcznie wykonać anioła dowolną techniką plastyczną lub rzemieślniczą, przynieść wraz z wypełnionymi formularzami do kościoła w Brochowie lub Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie, aby potem mógł on ozdobić bożonarodzeniową szopkę w bazylice brochowskiej. Nie było żadnych ograniczeń wiekowych – był to konkurs zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

Odzew ze strony parafian przerósł najśmielsze oczekiwania. Łącznie przygotowano 36 aniołów, które już teraz można podziwiać na brochowskiej szopce. Najmłodszy uczestnik konkursu miał 3 lata, a najstarszy 70. W Brochowie można zatem spotkać anioły wykonane na drutach, anioły plecione z wierzby (wszak to anioły puszczańskie), czy po prostu anioły uwiecznione na obrazach. Inwencji twórczej i pomysłowości nie było końca.

Jest to konkurs, a zatem będą i nagrody. Wyniki zostaną przedstawione w dniu 6 stycznia 2022 r. w bazylice w Brochowie w trakcie Orszaku Trzech Króli na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz na stronie internetowej parafii www.brochow-parafia.pl. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Jedno jest pewne – wszyscy wygrali.

Pomysłodawcami konkursu byli Rafał i Katarzyna Kossowscy z miejscowości Brochów-Kolonia. Są oni również odpowiedzialni za montaż wykonanych aniołów w brochowskiej bazylice przy pomocy Filipa Weicherta z rodziną.

Partnerami konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie oraz Agencja Reklamowo-Wydawnicza „Biały Kos”.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkich parafiom oraz wykonanie przepięknych aniołów. Szopka w bazylice brochowskiej udowadnia, że parafia „nad prawym brzegiem bagnistej Bzury” to prawdziwa wspólnota wiernych, na którą zawsze można liczyć.

Fot. Filip Weichert

dr Marta Przygoda

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz