Zostają w Nowym Dworze

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego
Reklamy
Jak już informowaliśmy, miasto ogłosiło przetarg, który pozwolił wybrać najlepszego opiekuna dla bezpańskich zwierząt wyłapywanych na terenie miasta. Usługa będzie świadczona od lipca 2022 roku do końca grudnia 2023 roku.

Zapytanie o cenę ratusz przesłał do trzech schronisk – w Łowiczu, Nowym Dworze Mazowieckim i Płocku – gwarantujących dobrą jakość usług, mających wysokie wskaźniki adopcji zwierząt, cenionych za współpracę z wolontariuszami. Oferty złożyły dwa podmioty – z Płocka i Nowego Dworu, a korzystniejszą ofertę przedstawiło schronisko z Nowego Dworu Mazowieckiego prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych, z którym nasz ratusz współpracuje od stycznia 2021 roku. Do jego zadań należy przede wszystkim całodobowe zabieranie bezdomnych zwierząt z terenu miasta, sprawowanie nad nimi opieki weterynaryjnej obejmującej m.in. odpchlenie, odrobaczenie i szczepienia, właściwe żywienie zwierząt, ich socjalizacja i aktywne poszukiwanie rodzin gotowych przyjąć je pod swój dach.

Już za miesiąc zaczniemy rozliczać się z podatku PIT za 2021 rok. Podatnicy mają możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć odpisem opiekę nad sochaczewskimi psami i kotami przebywającymi w Nowym Dworze, wystarczy w zeznaniu PIT, w odpowiedniej rubryce wpisać KRS nr 0000372116.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz