Znów zadzwonią ankieterzy

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Co prawda Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań już się skończył, ale niektórzy z nas mogą się spodziewać kolejnego spotkania z ankieterami. Jak informuje GUS, od 12 do 24 listopada zostanie przeprowadzone badanie kontrolne poprzez wywiady telefoniczne.

Skontrolowanych zostanie 100 tysięcy wybranych losowo osób z terenu całego kraju, które wzięły udział w Spisie. Dodajmy, że ankieterzy będą się z nami kontaktować wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88, a ich tożsamość będzie można zweryfikować na stronie: spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99.

Podczas wywiadu, który potrwa około 10 minut, zostaniemy m.in. o to, gdzie mieszkaliśmy 31 marca 2021 r., o wykształcenie, przynależność narodowo-etniczną czy własność mieszkania. Nie będzie natomiast pytań o zarobki, numer karty kredytowej czy posiadane oszczędności. Jeżeli taki pytania padną, to będzie oznaczało, że mamy do czynienia z oszustem podszywającym się pod ankietera. W takim przypadku należy natychmiast przerwać rozmowę i powiadomić o niej policję.

Dodajmy, że udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz