Zimowa Olimpiada Przedszkolaków w nowej formie

Zapraszamy wszystkie przedszkola do udziału w Zimowej Olimpiadzie Sportowej o puchar i pod patronatem Burmistrza Sochaczewa. Niestety sytuacja epidemiologiczna nie napawa optymizmem, więc nie chcąc nikogo narażać, ale jednocześnie nie chcąc rezygnować z naszej ulubionej imprezy dla dzieci, postanowiliśmy zaprosić Was do specjalnej edycji Olimpiady.

Będzie to Tygodniowe Wyzwanie Sportowe pod hasłem I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM,  a Waszym zadaniem będzie spełnienie kilku punktów.

 Podczas Tygodniowego Wyzwania, grupa startująca w Olimpiadzie – a tym razem mogą być wszystkie grupy przedszkolne , które chcą wziąć udział w naszej zabawie, nie tylko jedna reprezentacja danego Przedszkola, przez 5 kolejnych dni wykonuje:  5 podskoków, 5 przysiadów, 5 pajacyków i nagrywa swoją rozgrzewkę każdego dnia. W rozgrzewce uczestniczy cała grupa, min. 6 osób.

Dodatkowo każdego dnia musicie wykonać jedno zadanie:

  1. Dzień pierwszy : Wymyślacie własny tor przeszkód dla Superbohaterów z min. 5 przeszkodami i wykonajcie go , a filmik z nagraniem wykonania prześlijcie do nas – oceniamy kreatywność grupy i jakość wykonania toru?
  2. Dzień drugi: Nagrajcie filmik, jak 6 osób z Waszej drużyny wykonuje superskok w dal, a Panie nauczycielki mierzą Wasze wyniki i sumują ze sobą, pokazując w filmie sumę uzyskanych przez całą grupę odległości.
  3. Dzień trzeci: Wymyślcie hasło dopingujące Wasze przedszkole do udziału w zawodach sportowych. Nagrajcie Wasz doping, a my ocenimy kreatywność grupy ?
  4. Dzień czwarty: Wykonajcie wspólnie przestrzenną pracę plastyczną o tematyce sportowej, umieszczoną w pudełku. Praca ma być wykonana w pudełku dowolnej wielkości , ale nie mniejszej niż 15 cm długości. Praca o tematyce sportowej , dobór tematyki i techniki wykonania dowolny. Przesyłacie nam min. 2 zdjęcia Waszej pracy, jedno zdjęcie powinno być prezentacją samej pudełkowej  pracy, na drugim zdjęciu powinna znaleźć się Wasza praca i grupa, która tę pracę wykonała. Zdjęcia pracy powinny być takiej jakości, by pozwoliły tę pracę, jak najlepiej ocenić.
  5. Dzień piąty: Zróbcie zdjęcie przedstawiające dyscyplinę sportową z wykorzystaniem nietypowych scenografii. Na zdjęciu powinny się znaleźć min. 3 osoby z grupy. Każda drużyna może przesłać maksymalnie 4 zdjęcia. Wykorzystanie dodatkowo motywu przewodniego Olimpiady (I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM) mile widziane. Zadanie polega na przedstawieniu w niekonwencjonalny, symboliczny sposób wybranej przez Was dyscypliny sportowej. W niekonwencjonalny, czyli nie wystarczy, że pokażecie nam Wasze zdjęcie podczas uprawiania danej dyscypliny, ale chcielibyśmy, żeby użyć  podczas wykonywania zdjęcia np. takich rekwizytów, które nie są bezpośrednio związane z uprawianiem tego sportu, tak, by oglądający musiał pogłówkować , co to za dyscyplina sportu. Dla przykładu – jeśli Waszą ulubioną dyscypliną są np. skoki narciarskie – zróbcie zdjęcie nie na nartach tylko np. na deskach czy lubicie grać w kosza, niech za ten kosz posłuży np. garnek a piłką będzie ziemniak czy inne warzywo czy owoc.  Możliwości jest wiele, liczymy na Waszą kreatywność.

Filmiki i zdjęcia przesyłacie na adres olimpiada.przedszkolakow@interia.pl . Drużyna przesyła jeden filmik prezentujący Wasze rozgrzewki z 5 dni, jeden filmik z torem przeszkód, jeden filmik z prezentacją hasła, a także zdjęcia z pracą plastyczną z zad. 4 i zdjęcia z zad. 5.

Filmiki wysyłamy po wykonaniu wszystkich zadań, najlepiej w jednej wiadomości. Filmiki o dużej pojemności i zdjęcia można przesłać za pomocą darmowej strony www.wetransfer.com  Filmiki o dużej pojemności i zdjęcia można przesłać za pomocą darmowej aplikacji wetransfer.com. Do Waszego zgłoszenia należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową z nazwą grupy , przedszkola i ilością dzieci biorących udział w zadaniu.

Zabawa trwa od 8 do 15 grudnia. Środa 15 grudnia jest ostatnim dniem , w którym przyjmujemy Wasze prezentacje. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 grudnia.

Każda grupa startująca w naszej zabawie otrzyma pamiątkowy dyplom i puchar za udział oraz zestaw upominków, zwycięzcy zaś pamiątkowe puchary za 3 pierwsze miejsca w naszej Olimpiadzie oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo przyznamy Puchar Kibica, który wybiorą internauci,  głosujący na hasło dopingujące drużynę. Nie wykluczamy przyznania dodatkowych nagród.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie naszej Olimpiady na stronie www.mosir.sochaczew.pl

REGULAMIN Zimowa Olimpiada Przedszkolaków 2021.docx

KARTA ZGŁOSZENIA 2021 ZIMOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW.docx

MOSiR Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz