Zasypali wykopy, będą lać asfalt

Reklamy
Do szczęśliwego końca zmierza budowa nowej kanalizacji deszczowej w ul. Płockiej i Łowickiej. W najbliższych dniach wykonawca przedsięwzięcia, firma Trakt, zajmie się odtworzeniem nawierzchni asfaltowej. Już niebawem przywrócona zostanie stała organizacji ruchu. Roboty na Płockiej potrwają do końca listopada.

Znamy harmonogram działań, które będą prowadzone w najbliższych dniach. Jeśli pogoda pozwoli, w piątek 19 listopada Trakt rozpocznie układanie pierwszej warstwy (podbudowy) jezdni. Druga warstwa asfaltu (wiążąca) pojawi się na początku przyszłego tygodnia, 22 i 23 listopada. W kolejnych dniach prowadzone będą prace przygotowawcze przed położeniem trzeciej (ścieralnej) warstwy nakładki asfaltowej. Walce i inny ciężki sprzęt do układania masy bitumicznej zacznie prace od piątku 26 listopada. Roboty potrwają do końca miesiąca.

Jak informuje firma Trakt, prace związane z odtwarzaniem nawierzchni zawsze będą rozpoczynane od granic miasta, ekipy będą się przesuwały w kierunku skrzyżowania z ul. Łowicką. Wykonawca inwestycji prosi właścicieli posesji przy Płockiej oraz domów znajdujących się przy ulicach łączących z Płocką o wyrozumiałość. Z góry przeprasza za możliwość wystąpienia w tych dniach tymczasowych utrudnień związanych m.in. z ograniczeniem wjazdu i wyjazdu z posesji.

Przypomnijmy, że prowadzone prace są wykonywane w ramach projektu „Rozwój systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenie miasta Sochaczew”, na które ratusz pozyskał niemal 9 mln dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tego projektu wykonano zbiornik retencyjny na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Płockiej, a także zbudowano nową sieć kanalizacji deszczowej w ulicach Płockiej i Łowickiej. Były to dwa ostatnie elementy projektu o wartości ponad 14 mln, realizowanego od 2019 roku i składającego się z aż ośmiu komponentów.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz