Zapłacimy za parkowanie na Staszica

fot. Janusz Szostak

Jak informuje Urząd Miejski kilka dni temu do burmistrza Sochaczewa wpłynęło pismo od kilkunastu przedsiębiorców zaniepokojonych informacją, że ulica Staszica nie będzie objęta strefą płatnego parkowania, o co od dawna zabiegali.

W swym piśmie powołali się na artykuł jednej z lokalnych gazet relacjonujących przebieg październikowej sesji Rady Miejskiej, w tym dyskusję o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania o kilka nowych ulic. W artykule zabrakło ulicy Staszica, i na tej podstawie, bez sprawdzenia informacji przedsiębiorcy, poprosili burmistrza o dopisanie jej do SPP. Jak stwierdzili, rozszerzenie strefy o ulicę Staszica jest konieczne, ponieważ: „już w tej chwili pozostawiane są tu samochody na całe dnie, przez co nasi klienci nie mają gdzie zatrzymać się nawet na czas zakupów, nie mówiąc o kurierach czy dostawcach towarów do naszych sklepów i lokali usługowych”. Dodając przy tym, że ich zdziwienie budzi fakt, że ulica Staszica była w pierwotnym projekcie uchwały, a w uchwalonym przez radnych jej zabrakło.

Chcielibyśmy uspokoić przedsiębiorców, którzy swoje informacje zaczerpnęli z niewiarygodnego źródła. Otóż plany rozszerzenia Sochaczewskiej Strefy Płatnego Parkowania obejmują ulicę Staszica, a dokładnie jej odcinek od skrzyżowania z ulicą Warszawską do skrzyżowania z ulicą Farną.

Informacja o tym była wielokrotnie podawana zarówno przez Express Sochaczewski i Ziemię Sochaczewską jak i portale internetowe: sochaczewianin.pl oraz e-sochaczew.pl. Można ją również znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w uchwale podjętej przez radnych. A ci zdecydowali, że w SPP po zmianie znajdą się: ulica Warszawska – od placu świętego Dominika (pierwszy wjazd) do al. 600-lecia. Plac świętego Dominika – całość, ul. Wyszyńskiego w całości, plac Tadeusza Kościuszki – pomiędzy ulicami Wyszyńskiego a Farną, ul Farna – od Warszawskiej do Toruńskiej, ul Toruńska – od Staszica do Farnej, ul Staszica – od Warszawskiej do Farnej, ul. Narutowicza w całości, Traugutta – od Warszawskiej do Ziemowita, ul. 1 Maja – od Warszawskiej do Ułanów Jazłowieckich, ul. Ułanów Jazłowieckich – od ul. 1 Maja do wjazdu do Komendy Powiatowej Policji, ul Żeromskiego – od Narutowicza do Pokoju. Za parkowanie będziemy musieli również zapłacić na całej ulicy Poprzecznej.

Przy okazji chcielibyśmy zdementować kolejną plotkę, jaka krąży po Sochaczewie a dotyczącą planów miasta związanych z wprowadzeniem opłata za parkowanie. Otóż nieprawdą jest, że Strefa Płatnego Parkowania obejmie także miejsca postojowe przy ulicy Towarowej, czyli parking przed Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie.

Prawda jest natomiast to, że za parkowanie będziemy musieli płacić pozostawiając samochód przed Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz