Wylądował na skrzynce rozdzielczej

TERESIN Policja ustala okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Szymanowskiej w Teresinie, wczesnym popołudniem 2 listopada. Świadkowie tego zdarzenia twierdzą, że powodem zdarzenia była nadmierna prędkość kierowców, niedostosowana do warunków panujących na drodze.

– Ta ulica to odcinek, gdzie kierowcy bardzo często szarżują i wymuszają pierwszeństwo. Nawierzchnia jest dobra, więc urządzają sobie wyścigi. A skutki tego są, jakie są. Dochodzi tu często do kolizji – mówi jedna z mieszkanek Teresina.

2 listopada na ulicy Szymanowskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Kto zawinił i spowodował wypadek, ustali dochodzenie policyjne. W autach znajdowali się na szczęście jedynie kierowcy, zatem nikt poza nimi nie ucierpiał. Jeden z kierowców sam dał radę opuścić auto. Jednak drugi został zakleszczony w swym pojeździe i konieczne było jego wydobycie z rozbitego auta przez strażaków. Ci zaś musieli rozginać blachy, aby dotrzeć do poszkodowanego. Po uwolnieniu z pojazdu i opatrzeniu, mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym.  Jego życiu nic nie zagraża.

Na miejscu akcji pracowali strażacy z OSP Niepokalanów, OSP Teresin oraz jednostka ratowniczo-gaśnicza z Sochaczewa, które oczyszczały miejsce zdarzenia.

Konieczne było też wezwanie Pogotowia Energetycznego, gdyż po zderzeniu jedno z aut tak się odbiło, że zdemolowało skrzynkę rozdzielczą na sąsiedniej posesji. Istniało z tego powodu dodatkowe zagrożenie i niebezpieczeństwo porażenia prądem. Miejsce obok rozbitej skrzynki zabezpieczono i czekano na przybycie zespołu alarmowego z zakładu energetycznego. Energetycy szybko usunęli uszkodzenia i zamontowali nową obudowę.

Obecnie policja ustala, który z kierowców był sprawcą wypadku, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Mimo dobrego oznakowania, ulica Szymanowska jest częstym miejscem kolizji drogowych. Zdaniem miejscowej policji wina leży po stronie kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości w miejscach zabudowanych i często pędzą, nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego.

BN

Fot. OSP Niepokalanów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz