Wspomnienie o Mieczysławie Foggu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”, które odbędzie się 2 grudnia (czwartek) o godzinie 13:00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie (sala konferencyjna II piętro), ul. 1 Maja 21.

Spotkanie poprowadzi prawnuk nestora polskiej piosenki – Michał Fogg, Prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Ponadto Michał Fogg prowadzi prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jako animator i DJ prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenia a starszym pozwolić na wspomnienia. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Retrofonia” i cyklu „Retrofonia Koncertowo”.

W trakcie spotkania z prawnukiem artysty Michałem Foggiem prezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera, do których wspólnego śpiewania zapraszamy.

Dla przypomnienia w tym roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin pieśniarza w związku z czym spotkanie odbyłoby się dodatkowo w ramach obchodów, które w całym kraju trwają nieprzerwanie od 30 maja.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

MBP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz