Wójt apeluje o pilnowanie psów

fot. archiwum

MŁODZIESZYN W ostatnim czasie wałęsające się po wsiach i polach psy, nie upilnowane lub porzucone przez ich właścicieli stały się prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców gminy Młodzieszyn. O tym pisaliśmy już na początku jesieni. Teraz w sytuacji, kiedy stało się to niemal plagą na terenie gminy, Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn apeluje do mieszkańców, by dołożyli starań i wykazali zaangażowanie w tej sprawie. Prosi, by nie zostawiać psów bez opieki. Wałęsające się zwierzęta stanowią bowiem duże zagrożenie zwłaszcza dla dzieci, które są często atakowane przez przybłędy.

Gmina Młodzieszyn zajmuje się bezpańskimi psami i wydaje na ten cel znaczne środki finansowe. Często przy odławianiu psów, które są bezpańskie łapane są również zwierzaki należące do posiadaczy, którzy niewłaściwie pilnują swe czworonogi. To powoduje niepotrzebne nikomu konflikty społeczne – zaznacza Monika PIetryzk.

Jak dodaje ofiarami napaści wałęsających się psów padają dzieci, rowerzyści, osoby starsze, a także osoby uprawiające sport np. biegacze. Wyskakujące na drogę zwierzaki stwarzają dodatkowe zagrożenie, gdyż mogą doprowadzić do kolizji drogowych lub wypadku. Bezpańskie psy przyczyniają się także do rozszarpywania wystawionych worków z odpadami komunalnymi w poszukiwaniu jedzenia. Tym samym część odpadów rozrzucanych jest w sąsiedztwie nieruchomości

Wójt gminy Młodzieszyn przypomina zatem o obowiązku szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Reguluje to Kodeks Wykroczeń, który zaznacza, że nie dochowanie zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozi grzywną do 1000 zł lub mandatem karnym w kwocie 250 zł. W gminie Młodzieszyn, jak dodaje Monika Pietrzyk będą te restrykcje stosowane wobec właścicieli nie stosujących się do tych nakazów i zakazów odnośnie opieki nad psami.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz