W leśnym klimacie

fot.pixabay

GRANICA W Domku Leśnym „Puszczyk” w Granicy w listopadzie i grudniu nie brakuje twórczych działań. Na początku listopada młodzi mieszkańcy gminy Kampinos wykonywali z wełny i włóczki makramowe drzewka świąteczne. Powstały niesamowite bożonarodzeniowe choinki, zaskakujące kolorami i bogactwem formy.

W minioną niedzielę, 21 listopada tworzono świąteczne ozdoby choinkowe z różnych surowców – papieru, drewna, materiałów, włóczki, styropianu, kolorowych elementów ozdobnych (cekinów, naklejek, tasiemek i wstążek) oraz brokatu. Pomysłowość przerosła oczekiwania twórców warsztatów.

A już 5 grudnia w „Puszczyku” w Granicy zapowiadane są kolejne warsztaty. Tym razem z wykonywania skarpeciaków, czyli skrzatów świątecznych z wełnianych skarpetek. Zajęcia będą w dwóch grupach o 13.00 i o 14.30. Z uwagi na możliwości lokalowe i pandemię, ilość zgłoszeń ograniczona. Zapisy w bibliotece w Kampinosie tel. (22) 725 01 49 lub mailowo bpgkampinos@gmail.com. Zajęcia głównie dla młodych czytelników z terenu gminy.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz