W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia

Reklamy
Sejm ustanowił rok 2021 – Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obchodzimy w nim dwa ważne jubileusze – 120 rocznicę urodzin i 40. śmierci Prymasa Tysiąclecia. Wielką postać polskiego Kościoła przypomina cykl koncertów organizowanych przez Roberta Grudnia w ramach projektu „Bo siła naszej wiary wywodzi się z polskiej ziemi – ks. kardynał Stefan Wyszyński”.

Jeden z nich odbędzie się w Sochaczewie, w kościele Matki Bożej Różańcowej, parafii św. Wawrzyńca. 21 listopada o 19.00 w świątyni wystąpią: Karol Lizak (tenor), solista Filharmonii Lubelskiej, Robert Grudzień (organy, piano), Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, a muzyczne spotkanie poprowadzi Andrzej Pachnicki.

Projekt „Bo siła naszej wiary wywodzi się z polskiej ziemi…” to nie tylko cykl koncertów muzycznych i słowno-muzycznych ale też imprez towarzyszących, gdzie przypomina się nauczanie Prymasa jak i podstawowe fakty z jego życia.  Projekt rozpoczął się 6 czerwca w Iłowie i do końca roku obejmiem.in. takie miejscowości jak Lublin, Radom, Stalowa Wola, Osmolin, Sanniki, Kiernozia, Sochaczew. Wstęp na koncert – wolny.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz