Uwzględnią propozycje mieszkańców

SOCHACZEW W ubiegłym tygodniu zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy nad Bzurą Sochaczewskiej Strefy Aktywności. Jak już informowaliśmy, ma ona powstać na niezagospodarowanej do tej pory działce pomiędzy ulicą Podzamcze, a nasypem, po którym biegnie ulica Płocka.

Według przedstawionej przez Urząd Miejski koncepcji, na tym terenie ma powstać tor rowerowy złożony z przeszkód, nasypów i specjalnie wyprofilowanych zakrętów. Obok niego od strony rzeki zostanie usytuowana strefa rekreacyjna. Ma się ona składać m.in. z ławek, leżaków, stołów do gry w szachy, do tego dojdą stojaki na rowery. W strefie będzie można także korzystać bezpłatnie z WiFi, znajdzie się tam także stacja do ładowania telefonów. Jak mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, część uwag i propozycji zgłoszonych przez mieszkańców podczas konsultacji zostało już przekazanych projektantowi i niewykluczone, że zostaną uwzględnione w opracowywanej koncepcji, a następnie w samym projekcie.

Pojawiły się sugestie, by zaprojektować więcej pagórków pumptrackowych, by były one wyższe i bardziej dynamiczne. Kilka osób sugerowało, by przewidzieć więcej miejsca do ćwiczenia tricków. Projektantom przekazaliśmy także prośby o bowl, czyli tor w formie niecki, oraz większy fly box. Uwzględniliśmy też sugestie, by na omawianym terenie ustawić więcej leżaków i ławek, zaprojektować jeszcze więcej zieleni, oczywiście w uzgodnieniu z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej „Wodami Polskimi” – wyjaśnia Piotr Osiecki. Natomiast ze względu na brak miejsca nie można było uwzględnić propozycji ulokowania na tym terenie kawiarni plenerowej czy toru dla miłośników wyczynowej jazdy na rowerach. Natomiast proponowana tzw. „strefa mokra” dla dzieci, czyli system fontann zraszaczy, zostanie prawdopodobnie uwzględniona w opracowywanych obecnie planach modernizacji Ogródka Jordanowskiego przy Al. 600-lecia.

dot

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz