Usłyszał zarzut kłusownictwa

fot.policja

Wiatrówki, śrut, kamerę termowizyjną, a także poroże i szable dzika zabezpieczyli policjanci podczas przeszukania u 35 – letniego mieszkańca gminy Sochaczew. Ustalono, że mężczyzna nie będąc uprawnionym do polowania, wszedł w posiadanie zwierzyny. Podejrzany usłyszał już zarzut kłusownictwa. Czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sochaczewskiej komendy podejrzewali, że 35 – letni mieszkaniec gminy Sochaczew zajmuje się kłusownictwem. W zeszłym tygodniu doszło do realizacji sprawy.

Mundurowi podczas przeszukania zabezpieczyli wiatrówki i ich elementy, śrut, kamerę termowizyjną, aluminiowy kij bejsbolowy, a także poroże i szable dzika. Policjanci podejrzewają, że jedna z wiatrówek została przerobiona i posiada dużo większą moc niż w wiatrówce, na którą nie jest wymagane pozwolenie. Broń została przesłana do badań balistycznych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie 35 – latek usłyszał zarzut wejścia z posiadanie zwierzyny, nie będąc uprawnionym do polowania. Przyznał się do zabicia zwierzęcia.

Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz