Strażacy dostali wsparcie

BUDKI PIASECKIE Kolejni strażacy z jednostki OSP z terenu powiatu sochaczewskiego otrzymali dofinansowanie na zakup środków ochrony indywidualnej oraz potrzebny do pracy sprzęt. Dotację dla OSP w Budkach Piaseckich przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Z otrzymanych z WFOŚ pieniędzy zakupione już zostały potrzebne w pracy strażaków środki ochrony indywidualnej. Fundusz przekazał w ostatnich dniach jednostce OSP w Budkach Piaseckich dotację na zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

– Tym razem w szczególności postawiliśmy na środki ochrony indywidualnej naszych strażaków. Łączny koszt powyższego sprzętu to niespełna 42 tysiące złotych. Dziękujemy ministrowi Maciejowi Małeckiemu za wsparcie w pozyskaniu dofinansowania dla naszej jednostki – informuje zarząd  OSP z Budek Piaseckich.

W ramach dotacji udało się strażakom kupić  5 kompletów ubrań specjalnych RB typu Nomex, 5 hełmów strażackich Rosenbauer Heros Titan, 2 pary butów strażackich Rosenbauer Twister i 5 par butów FHR Brandbull, 11 par rękawic Holik Angel, 12 par rękawic technicznych Cestus Deep, 17 kominiarek strażackich, 6 kompletów ubrań koszarowych, 6 węży sportowych W-52, 4 węże sportowe W-75.

To, jak zaznaczają strażacy ogromne zakupy, które znacznie podniosą poziom bezpieczeństwa pracy i jej komfort.

– Celem tego wsparcia jest unowocześnienie wyposażenia ratowniczego służb powołanych do zapobiegania, ograniczania i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii, umożliwiającego zwiększenie skuteczności działania – podkreślają druhowie z Budek Piaseckich.

Z tego co strażacy z jednostek OSP na terenie powiatu sochaczewskiego dowiedzieli się, to jeszcze nie koniec realizacji zadań otrzymanych z zewnętrznych funduszy. Dotacje mają napływać stopniowo i trafiać do kolejnych jednostek ochotniczych na terenie powiatu.

Docelowo ma być zapewniony równy, wysoki standard wyposażenia wszystkich terenowych jednostek jako tych, które zwykle są najczęściej w gminach na pierwszej linii ognia i najszybciej trafiają do wypadków drogowych.

BN

Fot. OSP Budki Piaseckie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz