Spędźmy tego Sylwestra bezpiecznie

fot.pixabay
W świetle rosnących wskaźników covidowych, nieznanej perspektywy zachorowań, z jaką możemy mieć do czynienia za kilka tygodni, kierując się również racjonalnością kosztów, sochaczewski ratusz podjął decyzję o wstrzymaniu przygotowań do miejskiej zabawy sylwestrowej.

To miało być pierwsze huczne powitanie nowego roku w nowym amfiteatrze – z muzyką i fajerwerkami. Przygotowania do tego wydarzenia ruszyły w połowie września, gdy nic nie wskazywało, że liczba zachorowań tak gwałtownie wzrośnie. Dziś nie sposób określić, co czeka nas za kilka tygodni, tymczasem strategiczne decyzje dotyczące wydania na zabawę sylwestrową kilkudziesięciu tysięcy złotych trzeba podejmować teraz. Impreza wymaga zawarcia wiążących umów z artystami, firmami obsługującymi nagłośnienie, oświetlenie, zapewniającymi transport, ochronę. Ich zerwanie przed sylwestrem oznacza dla miasta wysokie kary.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Miejski sylwester to impreza, która w krótkim czasie gromadzi w jednym miejscu dużą grupę ludzi, narażając ich na ewentualne zachorowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie ratusz podjął decyzję o wstrzymaniu prac nad imprezą sylwestrową.

W sprawie pozostałych wydarzeń znajdujących się w kalendarzu imprez organizowanych przez miejskie jednostki kultury i sportu, decyzje będą podejmowane na bieżąco.

źródło:UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz