Sochaczew z klimatem

Sochaczew zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt”. Doceniono nasze zrewitalizowane parki i inwestycje w miejskie tereny zielone.

„Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” to konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW skierowany do samorządów miast, które w ostatnich trzech latach zrealizowały inwestycje z obszaru rozwoju błękitno-zielonej infrastruktury (w tym retencji wody) lub zrównoważonego transportu. Celem konkursu jest promocja efektywnych eko-rozwiązań miejskich służących poprawie jakości życia mieszkańców poprzez ochronę klimatu lub zwiększenie odporności miast na skutki zmian klimatu.

Sochaczew zgłosił do konkursu zrewitalizowane w latach 2018-2019 trzy sochaczewskie parki – im. F. Chopina, im. I. W. Garbolewskiego, park w Chodakowie, a także tereny na Utratą oraz zieloną kurtynę na ul. Olimpijskiej. Końcowy efekt docenili jurorzy konkursu, przyznając nam trzecią nagrodę w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców.

Rewitalizacja terenów zielonych objęła łącznie 9,5 ha, w tym pozwoliła na stworzenie w mieście dodatkowej powierzchni biologicznie czynnej – 0,58 ha. Komisja konkursowa uznała, że nagrodzony projekt przyczynił się do osłabienia zjawiska „miejskiej wyspy ciepła”, poprawienia możliwości przewietrzenia miasta, ograniczenia hałasu, ochrony różnorodności biologicznej i poprawy jakości powietrza.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz