Sięgajmy do sprawdzonych źródeł

fot. Janusz Szostak
Kilka dni temu do ratusza wpłynęło pismo kilkunastu przedsiębiorców zaniepokojonych informacją, że ulica Staszica nie będzie objęta strefą płatnego parkowania, o co od dawna zabiegali.

W swym piśmie powołali się na artykuł jednej z lokalnych gazet relacjonujących przebieg październikowej sesji rady miasta, w tym dyskusję o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania (SPP) o kilka nowych ulic. W artykule zabrakło ulicy Staszica, dlatego przedsiębiorcy wnoszą o dopisanie jej do SPP, bo jak twierdzą, była w pierwotnym projekcie uchwały, a w uchwalonym przez radnych jej zabrakło. Przedsiębiorcy proszą o ustanowienie strefy, gdyż „już w tej chwili pozostawiane są tu samochody na całe dnie, przez co nasi klienci nie mają gdzie zatrzymać się nawet na czas zakupów, nie mówiąc o kurierach czy dostawcach towarów do naszych sklepów i lokali usługowych”.

Sprawdziliśmy, czy przedsiębiorcy mają powód do niepokoju. Okazuje się, że nie mają, gdyż w uchwale rady miasta z 20.10.2021 roku, dostępnej w BIP Urzędu Miejskiego wyraźnie wskazano zamiar objęcia ulicy Staszica (od Warszawskiej do Farnej) strefą płatnego parkowania. Wymienia się ją zarówno w załączniku graficznym, jak i opisowym. Przedsiębiorcy mogą zatem spać spokojnie.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz