Seniorzy bardziej aktywni

fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego
Reklamy

SOCHACZEW Radni w czasie ostatniej sesji rady miejskiej jednogłośnie poparli uchwałę dotyczącą utworzenie przy Centrum Pomocy Społecznej w Sochaczewie klubu seniora oraz świetlicy dla dzieci wychowujących się w trudnych rodzinach.

W „Naszej bazie”, bo taką nazwę będzie nosiła świetlica dla dzieci, będą mogły odrobić lekcje, spędzić wolny czas, rozwijać swoje zainteresowania. Świetlica, która będzie się mieściła w budynku CUS ma być czynna po zakończeniu zajęć lekcyjnych w szkołach.

Podobnie jak świetlica, w styczniu przyszłego roku przy CUS zostanie otwarty klub seniora. Będą mogli się do niego zapisać mieszkańcy Sochaczewa w wieku powyżej 60. roku życia. Klub ma funkcjonować popołudniami, zachęcać osoby starsze do aktywności, rozwijania talentów, organizować spotkania integracyjne, wycieczki itp. Warto jednak zaznaczyć, że uczestnictwo w klubie ma być płatne, a opłata jaką ustalili radni będzie uzależniona od sytuacji materialnej danej osoby. Najniższa opłata ma wynosić zero złotych a najwyższa 100 zł. Dodajmy, że na utworzenie klubu CUS otrzymało rządową dotacje w wysokości 68 tys. zł, a wkład własny samorządu wyniósł 49,6 tys. zł.

Na tej samej sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie opłat za pobyt w Dziennym Domu Pomocy Społecznej. I także w tym przypadku zastosowano kryterium dochodowe. Otóż osoby o najniższych dochodach nie będą zwolnione z opłat, a te, które przekraczają kryterium dochodowe muszą się liczyć z wydatkiem od 10 zł do 50 zł miesięcznie.

es

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz