Recydywista usłyszał sześć zarzutów

fot.policja
Reklamy

Sochaczewscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży, włamań i uszkodzenia mienia. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał łącznie sześć zarzutów. Wszystkie przestępstwa popełnił w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że 29 – letni sochaczewianin włamał się do jednego z kościołów, wyłamał zamek w skarbonie i zabrał z niej pieniądze. Próbował dostać się do kolejnej, ale nie udało mu się pokonać zabezpieczeń. Skarbona została uszkodzona. Mężczyzna ukradł z kościoła klucze i zakopał na jednej z posesji, ale policjanci je odzyskali. Nie jest to jednak jedyne przestępstwo, które sochaczewianin ma na swoim koncie.

Mężczyźnie zarzuca się, że w tym samym kościele wybił szybę z witrażem. Podejrzany jest również o usiłowanie włamania do jednego z miejskich parkomatów, skąd chciał ukraść kasetkę z pieniędzmi. Nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu, ale uszkodził urządzenie powodując straty o wartości kilku tysięcy złotych.

Podejrzany włamał się również do automatu w jednej z myjni bezdotykowych i zabrał pieniądze. Podobnie jak w przypadku parkomatu, uszkodził urządzenie powodując szkody o wartości około 2,5 tys. złotych. Ustalono również, że włamał się do automatu i ukradł pieniądze na szkodę stacji paliw mieszczącej się w Sochaczewie.

Mieszkaniec Sochaczewa odpowiada również za kradzież przewodów elektrycznych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał łącznie sześć zarzutów do których się przyznał. Wszystkie przestępstwa zostały przez niego popełnione w warunkach recydywy. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz