Radni dołożyli do inwestycji

Fot. Pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zwiększając tym samym środki na prowadzone oraz zaplanowane już na przyszły rok inwestycje.

Decyzją radnych, co prawda nie wszystkich – ponieważ zmian nie poparła opozycja, zwiększono wydatki, jakie miejski samorząd poniesie w związku z budową nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. W tym roku wzrosną one o 231,4 tys. zł, a w 2022 roku o 362 tys. zł. Wyższe koszty budowy hali związane są ze wzrostem cen materiałów budowlanych. Co z kolei spowodowało, że koszty budowy hali radykalnie wzrosły i wykonawca inwestycji musiałby do niej dołożyć, aby ją zakończyć. W takich sytuacjach firmy po prostu schodzą z budowy i aby do tego nie dopuścić, radni zdecydowali się na zwiększenie środków potrzebnych na dokończenie inwestycji. A ta, przypomnijmy, ruszyła pod koniec 2020 roku, a jej zakończenie zaplanowano na jesień 2022 roku. Do tej pory udało się wybudować budynek w stanie surowym oraz łącznik pomiędzy nim a szkołą. Przystąpiono także do ocieplania ścian.

Dobrą wiadomością jest również ta dotycząca zwiększenia środków na przebudowę miejskich ulic. Otóż radni zdecydowali, że na ten cel w przyszłym roku zostanie wydanych nie 800 tys. zł a 2,75 mln zł. Przypomnijmy, że chodzi o przebudowę dróg miejskich stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych w ramach projektu „Mała Ojczyzna Chopina”. Projekt obejmuje 25 ulic o łącznej długości 6,34 kilometra. Plan zakłada położenie na każdej z nich nakładki asfaltowej o szerokości 5 metrów. Dodajmy, że miasto liczy na wparcie tej inwestycji z funduszy zapisanych w „Polskim Ładzie”.

Podczas sesji wpisano również do WPF nowe zadanie. Jest nim budowa oświetlenia w ulicach Lema, Energetycznej, Termicznej, Konopnickiej i Kochanowskiego. Przypomnijmy, że podczas jednej z tegorocznych sesji radni wydzielili na opracowanie dokumentacji technicznej tych inwestycji 50 tys. zł. Jest ona już gotowa i prace z ustawianiem lamp powinny się rozpocząć w przyszłym roku i mają kosztować 200 tys. zł

Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz