Przywłaszczył kartę płatniczą i chciał zapłacić nią w sklepie

fot.pixabay
Znalazł kartę płatniczą należącą do mieszkanki powiatu sochaczewskiego i chciał zapłacić za papierosy. Ekspedientka odmówiła sprzedaży widząc, że karta nie należy do niego. Mężczyzna usłyszał już zarzut przywłaszczenia i usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z sochaczewskiej komendy zostali powiadomieni przez mieszkankę powiatu sochaczewskiego o przywłaszczeniu karty płatniczej, którą nieznany sprawca chciał zapłacić za papierosy. W rozmowie z kobietą ustalono, że zostawiła swoją torebkę na ulicy Traugutta. Oprócz karty w środku były m.in. pieniądze. O torebce przypomniała sobie dopiero na drugi dzień. Po wejściu na portal społecznościowy zauważyła ogłoszenie, że jej karta płatnicza jest do odebrania w jednym ze  sklepów. Okazało się, że ktoś próbował nią zapłacić za papierosy.

Ekspedientka wykazała się jednak czujnością i sprawdziła na kogo jest wystawiona karta. Na jej wierzchu było imię i nazwisko kobiety, więc nie należała ona do osoby, która chciała nią zapłacić. Pracownica odmówiła sprzedaży, karta została w sklepie, a mężczyzna wyszedł.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcą jest  57 – latek, który znalazł kartę na ulicy. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut przywłaszczenia i usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz